Perl 6 Microgrants

Z perl6.cz

Spuštění programu Perl 6 Microgrants oznámil [1] 21.března Jesse Vincent. Do začátku jeho firma Best Practical Solutions přispěla 5000 USD, které by měly sloužit pro vyplacení prvních deseti úspěšně dokončených projektů týkajících se Perlu 6. Podporovány budou miniprojekty týkající se projektů Pugs, Perl 6 on Parrot, Perl 6 on Perl 5 i jakékoliv další implementace Perlu 6.

Obsah

Přijaté návrhy

Parrot Portability: Steve Peters

Prvním vybraným[2] Perl 6 mikrograntem se stal projekt Steve Petersna, který se zaměří na přenositelnost Parrotu. Steve se zaměří se na kompilaci a linkování pod gcc na Cygwinu, icc nebo suncc na Linuxu a Borland C++ na Windows a Intel C++ a Sun Studio 12 na Linuxu. Také prozkoumá použití gmake "-j" pro paralelní kompilaci. Možná stihne rovněž pomoci s podporou pro jiné operační systémy, hlavně NetBSD, OpenBSD a FreeBSD a také testovat a vyčistit podporu pro Solaris (x86 i Sparc) a HP-UX. O postupu bude informovat v blogu na use.perl.org. Jeho předpoklady pro tuto práci pramení z několika let testování a opravování přenositelnosti Perlu 5.

Java-Perl6 dec: Phil Crow

Druhým přijatým[3] Perl 6 mikrograntem je projekt Java to Perl 6 API converter Phila Crowna. Phil bude o postupu blogovat na svém use.perl.org journalu.

Zdroje

  1. Vincent, Jesse (2007-03-21). "Perl 6 Microgrants. Now accepting proposals.."
  2. Vincent, Jesse; Brocard, Leon (2007-03-26). "Perl 6 Microgrant - Steve Peters on Parrot Portability."
  3. Vincent, Jesse; Brocard, Leon (2007-04-07). "2nd Perl 6 Microgrant - Phil Crow / Java-Perl6 dec."

Externí odkazy

Jazyk